patronaty

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie… Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie z przyjemnością obejmie patronatem Państwa wyprawę „Ameryka Halika 2016-2018”. Mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie zarówno merytoryczne (w przygotowaniach do wyprawy oraz już na trasie), jak logistyczne – w przygotowaniu wystawy czasowej, spotkań oraz konferencji prasowych.

Dr Adam Czyżewski
Dyrektor Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie

MEG_logo PL Gdynia.125… Jest nam niezmiernie miło, że Muzeum Emigracji w Gdyni będzie miało szansę przyczynić się (również poprzez swoje zaangażowanie merytoryczne) do powstania interesującego materiału reporterskiego stymulującego szersze debaty – tak o życiu polskiego podróżnika jak i zachodzących zmianach w otaczającym nas świecie, o których opowiadał niegdyś Tony Halik… Szykuje się wspaniała podróż – czekamy na ciekawe relacje.

Karolina Grabowicz-Matyjas
Dyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni

MOwT_alfa.128… Państwa inicjatywa jest bardzo ważnym przedsięwzięciem, które pozwoli na odtworzenie szlaku wypraw Tony’ego Halika, wielkiego polskiego podróżnika i patrona Muzeum Podróżników, oddziału Muzeum Okręgowego w Toruniu. Jednocześnie życzę powodzenia w realizacji zamierzeń, zarówno w dotarciu do miejsc odwiedzanych wiele lat temu przez tego znanego globtrotera, jak i zdobyciu ciekawego materiału reporterskiego z podróży po obu Amerykach.

Dr Marek Rubnikowicz
Dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu

escudo_nacional_color_01.128… Mam nadzieję, że podążając śladami wybitnej postaci, jaką niewątpliwie był Antonio Halik, uda się Państwu przyczynić do zacieśnienia więzi społecznych , kulturalnych i gospodarczych pomiędzy krajem nadwiślańskim a Argentyną. Jednocześnie pragnę przekazać uczestnikom, organizatorom i wszystkim zaangażowanym w projekt serdeczne podziękowania za włożony wysiłek i życzyć powodzenia w odkrywaniu ścieżek wielkiego podróżnika. Szerokiej drogi!

Patrycia Salas
Ambasador Argentyny w Polsce

 


El_Embajador_de_Chile.128

… Nasza Ambasada czuje się zaszczycona możliwością objęcia patronatem  honorowym tej wyprawy ze względu na cele, jakie jej przyświecają: promocja Chile i Ameryki w Polsce; przybliżenie sylwetek takich postaci historycznych jak Ignacy Domeyko oraz współcześnie operujących w tym regionie naukowców (etnologów, archeologów czy astrofizyków), popularyzacja firm polskich działających w Chile jak również Chilijczyków związanych poprzez naukę, sztukę, kulturę czy biznes z Polską i z Europą. 

Alfredo García Castelblanco
Ambasador Chile w Polsce

WNGiG_UAM.300.128… Wyprawa „Śladami Tony’ego Halika” poprzez obie Ameryki jest przedsięwzięciem trudnym, ambitnym, ale utrwalającym wiedzę o polskim wkładzie w promowaniu tych obszarów i rozwoju nauki. Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM popiera cenną inicjatywą i udzieli wszelkiej możliwej pomocy merytorycznej. Uzyskane wyniki pozwolą wzbogacić kolekcję okazów geologicznych będącą podstawą do zorganizowania wystaw spotkań przybliżających wiedzę z zakresu nauki o ziemi.

prof. UAM dr hab. Leszek Kasprzak
Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych

NG_PL_logo.128… Zespół National Geographic Polska wyraża pełne poparcie dla sztafety Ameryka Halika 2016-2018 i planuje ją uczynić tematem publikacji. Zwracamy się z prośbą o udzielenie wszelkiej pomocy do wszystkich osób, organizacji i instytucji, od których zależy powodzenie projektu.

Martyna Wojciechowska
Redaktor naczelna National Geographic Polska

herb_Bydgoszcz.420.128Każda wyprawa to szansa na nową przygodę, bezcenne doświadczenia czy niezapomniane wrażenia. Bez wątpienia warto pielęgnować pasję podróżniczą, podejmując się zdobycia nawet tych z pozoru niemożliwych kierunków świata… Na każdy kilometr drogi życzę pomyślności, radości oraz wielkiej satysfakcji. Wyrażam nadzieję, że wyprawa spełni oczekiwania, dzięki czemu udowodnią Państwo, iż warto stawiać sobie ambitne cele i wytrwale do nich dążyć.

Rafał Bruski
Prezydent Bydgoszczy

logo_indigena_green.420Jest to przede wszystkim wielkie przedsięwzięcie, które przyczyni się do lepszego poznania odległych nam kultur, jak również – co nie mniej ważne – nas samych. Interdyscyplinarny charakter wglądu w podróżniczą rzeczywistość z pewnością rzuci nowe światło na niepoznane dotąd jej aspekty. Jest nam zatem niezmiernie miło móc objąć patronatem medialnym tę niezwykłą wyprawę. Liczymy również, że dzięki niej rdzenna ludność amerykańska znajdzie swoje miejsce w świadomości Polaków oraz osób śledzących przebieg sztafety.

Dariusz Niezgoda
Redaktor naczelny INDIGENA Przeszłość i współczesność tubylczych kultur amerykańskich
WhatsAppFacebookPodziel się