SZTAFETA

START/META: Buenos Aires, Argentyna – kwiecień 2016/czerwiec 2018 roku.

Sztafeta przemieszcza się trasą, którą na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku zaplanował Tony Halik – z Buenos Aires na Ziemię Ognistą, następnie na Alaskę i z powrotem do stolicy Argentyny.

Pierwsi uczestnicy na szlak Halika wyruszyli z początkiem kwietnia 2016 r.

Do przebycia mamy ponad 100 000 kilometrów przez Argentynę, Belize, Boliwię, Brazylię, Chile, Ekwador, Gujanę, Gujanę Francuską, Gwatemalę, Honduras, Kanadę, Kolumbię, Kostarykę, Meksyk, Nikaraguę, Peru, Panamę, Salwador, Surinam, Trynidad i Tobago, USA i Wenezuelę.

Idee i cele Ameryki Halika nie ograniczają się wyłącznie do poszukiwania śladów Tony’ego i przywracania pamięci o nim. Niemal dwustu uczestników spędzi na zachodniej półkuli ponad dwa lata również dla popularyzacji dokonań i wpływu wybitnych Polaków na rozwój Ameryk i Świata. W naszych zainteresowaniach znajdują się również miejsca związane z Polską i Polakami, a także współczesne związki polskiej nauki, kultury i sztuki z krajami amerykańskimi.

Sztafetę tworzą biorący w niej udział uczestnicy, jak również wszyscy, których spotykamy w drodze. Na jej obraz wpływ mają także wszyscy, którzy zaangażowali się w organizację i logistykę poszczególnych odcinków oraz przekazali swą wiedzę i umiejętności uczestnikom i sympatykom wyprawy.

 

WhatsAppFacebookPodziel się